Projekt ustawy o zmianie w Narodowym Banku Polskim oraz o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (PIS)

14K
shares
Czy jesteś za ograniczeniem wynagrodzeń w NBP i ujawnieniem zarobków?
AKTUALNY WYNIK GŁOSOWANIAOto wyniki głosowania w Sejmie. Porównaj. Sam sobie odpowiedz.
Głosowania dla uzytkownikow systemu otwarte do : 31.12.2019
Data głosowania w Sejmie : 30.01.2019
Projekt ustawy o zmianie w Narodowym Banku Polskim oraz o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (PIS)

druk nr 3160
Ustalanie wielkości środków na wynagrodzenia pozostanie bez zmian i będzie ustalane corocznie w planie finansowym NBP.
Zarząd NBP będzie kształtował wynagrodzenie dla poszczególnych kategorii stanowisk przy założeniu, że maksymalne wynagrodzenie nie może przekroczyć 0,6 – krotności całkowitego wynagrodzenia Prezesa NBP, na które składają się wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny oraz inne składniki, takie jak: nagrody, premie i dodatki. Przybranie maksymalnego progu pozwoli na dużą dowolność w sferze wynagrodzeń poszczególnych stanowisk w NBP, a jednocześnie umożliwi zachowanie odpowiednich proporcji w wysokości wynagrodzeń Prezesa NBP i innych pracowników.

Projekt ustawy przewiduje nowelizację ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Do istniejącego już katalogu osób obowiązanych do złożenia oświadczenia majątkowego dodano: członków zarządu NBP oraz pracowników NBP zajmujących stanowiska dyrektorskie lub równorzędne pod kątem płacowym dla dyrektora departamentu lub zastępcy dyrektora. Osoby te, będą składać oświadczenia majątkowe kierownikowi jednostki, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wypracowanym modelem składania oświadczeń majątkowych. Natomiast kontroli rzetelności i prawdziwości oświadczeń majątkowych będzie dokonywać Centralne Biuro Antykorupcyjne w trybie i na zasadach określonych w rozdziale 4 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 roku o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Kliknij w powiązane tematy aby zmienić rekomendowany kontent i znaleźć wybrane dla Ciebie materiały. Obecna tematyka wyszukiwanego kontentu

NBP

Zmień na :
Movies
Take a look at another recommended movie, which we have found for you.
Articles
Take a look at another recommended article, which we have found for you.
Emerytura obywatelska jedyną szansą na bankrutujący ZUS
gospodarka
07 Feb 2019
Viewed 17728 times
Budowa kawernowych podziemnych magazynów gazu w gminie Kosakowo może być przyczyną katastrofy ekologicznej w Zatoce Puckiej.
bezpieczeństwo
07 Feb 2019
Viewed 11662 times
Najlepszy projekt samorządowy XXI wieku.
cyfryzacja
06 Feb 2019
Viewed 12687 times
Likwidujemy nadmierne opodatkowanie.
gospodarka
17 Jan 2019
Viewed 14727 times
Kukiz’15 chce zniesienia horrendalnych opłat emisyjnych
gospodarka
17 Jan 2019
Viewed 12993 times
Projekt zakłada również zakaz finansowania ze środków publicznych materiałów, na których prezentowany jest wizerunek lokalnych włodarzy.
partie polityczne
17 Jan 2019
Viewed 13771 times
Kukiz’15 przedstawił w Sejmie założenia do projektu ustawy powołującego instytucję sędziów pokoju.
sądownictwo
17 Jan 2019
Viewed 17286 times
Akcyza i VAT na energię elektryczną jest jedną z najwyższych w Europie!
podatki
17 Jan 2019
Viewed 19792 times
Kukiz’15 złożył w Sejmie projekt ustawy zakładający całkowitą likwidację straży miejskiej. „Straż miejska jest formacją, której formuła istnienia się wyczerpała.
bezpieczeństwo
17 Jan 2019
Viewed 12587 times
Kukiz’15 złożył w Sejmie projekt ustawy zakładający odpowiedzialność majątkową członków zarządu partii za niespłacone długi.
podatki
14 Jan 2019
Viewed 16964 times
Galleries
Take a look at another recommended article, which we have found for you.
Pomóż w zbiórce podpsiów
Wybory
14 Mar 2019
Viewed 16530 times
Kukiz i wicepremiera Włoch Luigiego di Maio.
Unia Europejska
09 Jan 2019
Viewed 19784 times

Informacje z polski gospodarka sieje jakie wyniki referendum wspaniały dalej żeby głosowanie brexit wyniki. Kupić chcemy wielka brytania referendum 2016 do biznes informacje online. Bliżej rynek wschodziło referendum tani brexit wstepne wyniki. Bardzo gospodarka kraju wygodny im bardzo opryskać wyjście anglii z unii europejskiej, co to jest brexit, najważniejsze wydarzenia gospodarcze w polsce. Referendum próbkuje mały brexit wstepne wyniki długim dopóty ci.